Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cutia cu sugestii » Propunere...
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Strott
Grup: membru
Mesaje: 817
24 Apr 2011, 00:14

[Trimite mesaj privat]

Propunere...    [Editează]  [Citează] 

In pregatirea examenului de bacalaureat,marea majoritate a elevilor au dificultati in rezolvarea problemelor cu vectori respectiv combinatorica si probleme de numarare.Cred ca ar fi de un real ajutor pentru ei daca ati incerca sa explicati -asa cum numai dumneavoastra reusiti-modalitatile de abordare pentru aceste tipuri de probleme.Stiu ca ati introdus acele lectii, dar poate ar fi bine sa prezentati mai multe probleme si modalitati de rezolvare legate de aceste capitole.

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
22 Jun 2010, 21:46

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
In pregatirea examenului de bacalaureat,marea majoritate a elevilor au dificultati in rezolvarea problemelor cu vectori respectiv combinatorica si probleme de numarare.Cred ca ar fi de un real ajutor pentru ei daca ati incerca sa explicati -asa cum numai dumneavoastra reusiti-modalitatile de abordare pentru aceste tipuri de probleme.Stiu ca ati introdus acele lectii, dar poate ar fi bine sa prezentati mai multe probleme si modalitati de rezolvare legate de aceste capitole.


Într-adev?r, este o idee bun?. Dar acele lec?ii nu-?i propun acoperirea întregii materii. Ideea a fost de a instrui un elev care se apuc? de înv??at pe ultima sut? de metri (sau pe române?te - îngr??atul porcului în ajun).

Dar avem inten?ia de a l?rgi acea sec?iune!


---
Euclid
tesy
Grup: membru
Mesaje: 133
24 Apr 2011, 00:14

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Ideea a fost de a instrui un elev care se apuc? de înv??at pe ultima sut? de metri (sau pe române?te - îngr??atul porcului în ajun).




Interesant...

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47509 membri, 58522 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ