Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
laly21
Grup: membru
Mesaje: 2
21 Oct 2015, 22:16

[Trimite mesaj privat]

titularizare    [Editează]  [Citează] 

Buna ziua. Am si eu cateva nelamuriri in ceea ce priveste titularizarea si intrarea in invatamant. Fiind din exterior ca sa pot preda trebuie sa dau un examen, se numeste examen de titularizare sau examen de suplinire? sau este unul si acelasi examen si in functie de nota primita pot ocupa un post de suplinire sau un post de profesor.
Si a doua intrebare este daca are cineva continutul temelor de specialitate pentru titularizare profil tehnologic specialitatea confectii textile-tricotaje-finisaje textile.


---
natu laura
laly21
Grup: membru
Mesaje: 2
21 Oct 2015, 22:16

[Trimite mesaj privat]


ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde as putea gasi continutul urmatoarelor teme pentru didactica

2. Proiectarea curriculumului în dezvoltare locală sau la decizia scolii de tipul: aprofundare/ extindere/ opţional ca disciplină nouă;
2.1. Repere/ condiţionări în elaborarea CDS/CDL (resurse umane, materiale, context local,
interesele elevilor);
2.2. Modalităţi de adecvare a unui CDS/CDL la grupuri ţintă diferite;
2.3. Obiectivele predării – învăţării – evaluării la disciplinele CDS/CDL din domeniul stiinţei
informării.
2.4. Obiective cadru, obiective de referinţă, competenţe generale, competenţe specifice, unităţi de competenţă si competenţe.
2.5. Elaborarea obiectivelor operaţionale;

nu inteleg ce mi se cere


---
natu laura
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58500 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ