Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Titularizare, definitivat ... » definitivat/titularizare in judete pilot
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
carmenadin7
Grup: membru
Mesaje: 11
12 Aug 2009, 08:44

[Trimite mesaj privat]

definitivat/titularizare in judete pilot    [Editează]  [Citează] 

Propun o astfel de rubrica.
Anul trecut cand am avut definitivatul, mi-a fost tare greu fiindca nu am avut prea multe surse sa vad si eu macar un subiect de def...cum arata el...asa in toata profunzimea si frumusetea. Propun sa se faca ceva de genul pentru cei care vin din urma.

Si fiindca tot se vrea descentralizarea propun sa se faca si un topic unde cei care participa la titularizare in judete pilot sa arate celorlalti ce "mutra" au subiectele. Eu pot ajuta doar cu subiectele din 2007 (def) si 2006+2007 (titularizare) in judetul Sibiu (la matematica). Si eventual mai fac rost si de alti colegi la alte materii, daca e cerere mare, ok?


---
what the fool does in the end, the wise one does it at the beginning...I'm not quite sure where that puts me in the spectrum of things...
cristinne9
Grup: membru
Mesaje: 8
05 Aug 2009, 10:27

[Trimite mesaj privat]


Si eu voiam sa va sugerez crearea unei categorii principale pe forum (de ex. "Pentru Profesori" sau "Pro-didactic") care sa includa categorii precum "Titularizare"(categ cu generalitati despre acest examen)/"Titularizare 2009"(special pt anul in curs care sa cuprinda noutati sau subiecte pe care sa le propuna si sa le rezolve profesorii)/"Definitivat"/"Definitivat2009" etc.

Am postat subiectele de anul acesta de la Tit din Constanta pe forum, dar in categoria "Metodica...", insa nu mi se pare o categ care sugereaza foarte clar ceea ce contine. Am vazut in alta categ undeva..(acum nu mai stiu, ceva cu "Probleme") cateva din sub date la Tit Bucuresti. Daca o tinem tot asa, o sa ne cam ratacim pe aici!!!

De altfel site-ul imi place foarte mult, iar ideea cu LaTex-ul este excelenta intrucat este un editor suficient de bun pt redactarea de formule matematice.

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
12 Aug 2009, 08:44

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Si eu voiam sa va sugerez crearea unei categorii principale pe forum (de ex. "Pentru Profesori" sau "Pro-didactic") care sa includa categorii precum "Titularizare"(categ cu generalitati despre acest examen)/"Titularizare 2009"(special pt anul in curs care sa cuprinda noutati sau subiecte pe care sa le propuna si sa le rezolve profesorii)/"Definitivat"/"Definitivat2009" etc.

Am postat subiectele de anul acesta de la Tit din Constanta pe forum, dar in categoria "Metodica...", insa nu mi se pare o categ care sugereaza foarte clar ceea ce contine. Am vazut in alta categ undeva..(acum nu mai stiu, ceva cu "Probleme") cateva din sub date la Tit Bucuresti. Daca o tinem tot asa, o sa ne cam ratacim pe aici!!!

De altfel site-ul imi place foarte mult, iar ideea cu LaTex-ul este excelenta intrucat este un editor suficient de bun pt redactarea de formule matematice.


Suntem de acord ca ar trebui sa mai restructuram Forumul. Vor avea loc modificari in curand.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47504 membri, 58500 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ